Večja podjetja so načeloma bolj zmogljiva v smislu storilnosti – več glav več ve, več parov rok pa lahko seveda opravi več dela. Problem je v tem, da je treba ekipe pri projektnem delu učinkovito oblikovati in voditi. Ravno projektno vodenje je zato ena izmed najpomembnejših nalog, s katerimi se soočajo sodobni podjetniki. Naj bo kader še tako sposoben in motiviran, bo učinkovitost relativno slaba, če bo organizacija pomanjkljiva.
Nadzor nad kadrom
Optimalen pregled razpoložljivega kadra ponuja kadrovska mapa, ki jo mora imeti vsako večje podjetje. Dandanes gre za elektronsko različico kartotek, ki ponujajo vse potrebne informacije o zaposlenih, omogočajo pa tudi razporejanje po projektih in dodeljevanje delovnih nalog. Kadrovska mapa se lahko povezuje z drugimi sistemi oziroma je že sama del teh, kar še olajša celovito in učinkovito projektno vodenje. Zelo pomembno je to, da imamo na enem mestu na razpolago vse potrebne podatke in možnost obdelave in uporabe teh informacij. Kadrovska mapa nam omogoča, da enostavno in učinkovito oblikujemo delovne skupine za delo na večjih projektih, tako lahko pričakujemo tudi najboljše možne rezultate.
Projektno vodenje
Tudi vodenje projektov je dandanes v veliki meri računalniško podprto. Predvsem v večjih podjetjih na drug način pač ne moremo ohraniti nadzora nad tekočimi projekti, kaj šele, da bi jih lahko sproti upravljali in prilagajali. Ne preostane torej drugega, da se poslužimo informacijskih sistemov, ki omogočajo učinkovito projektno vodenje. To je večinoma tudi najboljša možnost za optimizacijo dela v podjetju, sploh če se lahko sistemu tudi prilagodimo. Seveda ni univerzalna rešitev, ki bi izboljšala storilnost v vsakem podjetju, lahko pa je dobrodošla sprememba, ki se bo izkazala za nadvse posrečeno. Preko povezanih računalnikov je možno projekte izvajati bistveno bolj elegantno, z večjo storilnostjo in boljšimi rezultati. Poenostavljen je tako nadzor nad projekti kot tudi sodelovanje med delavci na projektu.